Vaše osobní sluchadlo 

Nastavení sluchadla se děje v několika krocích. V průběhu tohoto individuálního procesu se sluchadlo připravuje tak, aby přesně odpovídalo Vaší ztrátě sluchu, tvaru Vašeho ucha a Vašim poslechovým zvyklostem. Uvedené parametry ve výsledku zajistí to nejlepší možné nastavení, které zcela uspokojí Vaše potřeby.


Seznamte se se svým sluchadlem

Poskytovatel sluchadel Vám poskytne podrobný návod, jak zařízení vkládat do ucha, jak je používat a jak ovládat hlasitost. Vysvětlí Vám také údržbu, jak vyměnit baterie, a čištění a osušování zařízení. Nakonec se více dozvíte o tom, jak Vaše sluchadla reagují v různých poslechových situacích. Nyní si můžete odnést svá nová sluchadla domů. První kroky s Vaším novým sluchadlem

Během prvních dnů byste se měli sžít se svým novým sluchadlem, zvyknout si na něj. Předně byste jej měli začít nosit na několik hodin denně ve Vám důvěrně známém prostředí. Některé věci se Vám mohou zdát během prvních dnů zvláštní. Nejlepším způsobem, jak prozkoumat nové sluchadlo, je hovořit s lidmi nebo sledovat televizi. Váš vlastní hlas Vám může znít zvláštně nebo příliš hlasitě, neboť jste si v minulosti vytvořili návyk hovořit hlasitě, abyste slyšeli svůj vlastní hlas. Procvičujte ztlumené tišší mluvení. Zapisujte si své zkušenosti a pocity – pomůžete svému specialistovi s jemným doladěním Vašeho sluchadla.Konečné nastavení vaším poskytovatelem sluchadel

Nyní máte příležitost sdílet své první zkušenosti se sluchadlem se svým specialistou. Vaše sluchadlo bude následně přenastaveno/přeprogramováno tak, aby vyhovovalo Vašim specifickým potřebám. Specialista odpoví na Vaše dotazy a poskytne Vám obecné rady. Vaše sluchadlo může být při této příležitosti doladěno tak, aby více zlepšilo pohodlí a porozumění poslechu.

 

Nyní jste vstoupili do fáze, kdy každým dnem zlepšujete kvalitu svého života. Nadále používejte sluchadlo jen na pár hodin denně. Nepospíchejte. Postupem času sami objevíte, jak nejlépe využijete svá sluchadla a brzy se naučíte využívat všechny výhody, které sluchadla nabízí.

 


Obraťte se na poskytovatele sluchadel 

Váš poskytovatel sluchadel Vám pomůže nastavit a upravit Vaše sluchadlo na míru. Zváží Vaše poslechové potřeby, Váš životní styl a Vaše individuální poslechové preference.